Digipööre Pärnu toimetulekukoolis
  • Tere tulemast
  • Digiprojekt
    • Uudiste blogi
    • Pildid
    • Kokkuvõte ja video
  • E-õppepäev
    • Õpetajate valikud
    • HEV töötoad
    • 23 jaanuar 2017
    • Kokkuvõte
    • Tänu
  • Robootikapäev
    • Robootika meie koolis
    • Õppealused
    • Õppepäevad
    • Meie tunnid
    • Projekti kokkuvõte
    • Meie esitlus
    • Tagasiside

Blogileht digiprojekti
tegevustest

Meie video on valmis

2/4/2016

0 Comments

 
Meie projekti üks põhieesmärke oli koolivideo koostamine. See on nüüd valmis ja võime öelda, et selle koostamisel osalesid kõik õpetajad, projektimeeskond ja suur hulk õpilasi.

Koolivideo koostamisel osalenud õpetajad ja projektimeeskond:
  1. Kristi Ollino – klassiõpetaja
  2. Kaire Kilk – klassiõpetaja
  3. Raili Hiiesalu – klassiõpetaja
  4. Marika Heindla – klassiõpetaja
  5. Praskovja Stolitsina – klassiõpetaja
  6. Eha Rannamäe – klassiõpetaja
  7. Kersti Laos – klassiõpetaja
  8. Ilme Reimand – klassiõpetaja
  9. Hanna Einaste – käsitööõpetaja
  10. Marika Hiienurm – liikumisõpetuse õpetaja
  11. Olavi Kõrre – muusikaõpetaja
  12. Enela Kase-Tonna – õppealajuhataja
  13. Marju Trumsi – kooli direktor
  14. Ragnar Kolga – IT juht
 
Koolivideo koostamisel osalesid järgmised
õpilased:

Liis,
Markus, Mehis, Kert, Daniil, Vjatšeslav, Aleksandr, Frank Frederik Raymond,
Albert Alfred, Kristo, Margus, Jan, Melissa, Egert, Raigo, Heliise, Johannes, Jane.
0 Comments

Jaanuarikuu tegemised koolis

1/21/2016

0 Comments

 
Uuel aastal uue hooga!
 
Uue aasta saabudes tõdesime, et meie aeg video lõplikuks valmimiseks on aina lühemaks jäänud. Pildimaterjal on koos, kinobussi koolitusega saime teadmisi montaaažist ja koolituse käigus valmistasime näidisvideo – nüüd on aeg jõudnud sinnamaale, et peame kõike reaalselt oma video kokku panemiseks kasutama hakkama!
 
Saime kokku 7. jaanuaril, et koos läbi arutada video pealkirja ja vahetekstide vormi ning kujunduse. Valisime välja õpilased, kes kirjutavad pealkirja, kes vahetekste ja kes tegelevad kooli logo värvimisega. Otsustasime, et proovime kõike seda filmida ja pildistada tahvelarvutitega ning seejärel teeme koos video jaoks valiku. Aega selleks planeerisime ühe nädala ehk esimese koolinädala 11. – 15. jaanuar.
 
Esmaspäeval 18. jaanuaril kogunesime õpetajatega nädala tegevusi üle vaatama ja valikuid tegema. Õpetajate poolt oli tahvelarvutiga filmitud ühe hooldusklassi õpilase kooli logo lille värvimist ja ühe toimetulekuklassi õpilase lille värvimist. Ühest lille värvimisest oli tehtud ka 2 pilti. Nendest saab juba päris hästi montaaži tegemisel vastavaid lõike valida.
Ka vahepealkirjad olid toimetulekuõpilase poolt paberile kirjutatud ja õpetaja poolt filmitud ja pildid tehtud.
 
Nüüd on kogu vajalik materjal olemas ja saame asuda oma video lõpliku montaažiga tegelema!
 
Kokkuvõtte koostas
Enela Kase-Tonna
 
0 Comments

Neljas ja viimane ühiskoolitus

1/21/2016

0 Comments

 
Pärnu linna digipöörde viimane ühine koolituspäev
 
Meie projektimeeskondade neljas ja ühtlasi selle projekti viimane ühiskoolituspäev toimus 13. jaanuaril Ühisgümnaasiumi koolimajas.

Koolituse esimeses osas toimus meeskondadele ajurünnak mõtete kogumise eesmärgil ja selle sisuks oli „Projekti käigus esinenud raskused ja edusammud“.  Kokkuvõtet sellest kuuleme 17.veebruaril toimuval projektide lõpptulemuste esitlusel Pärnu linnavalitsuse.
Esimese osa lõpetas Mart Laanpere ettekanne. Kohtusime Laanperega selle projekti raames kevadel Tallinnas HITSA nutiklassis, kus ta tegi ettekande teemal, kuidas peaks välja nägema üks hea ja tööle hakkav projekt. Tänane ettekanne keskendus õpilaste ja õpetajate digioskustele ja nende arendamise erinevatele võimalustele.

Selle koolituspäeva teise osa töötubade eest kandsid hoolt Tammsaare kooli ja Ühisgümnaasiumi meeskonnad. Saime jälle mitme huvitava keskkonnaga tuttavaks ja lisaks salvestasime mällu palju häid ideid digipöörde edasiarendamiseks koolis.
Isegi kurb on mõelda, et praegu enam ühiseid koos õppimise ja arenemise koolituspäevi polegi tulemas – oleme kõige sellega nii harjunud!

Nüüd tuleb keskenduda projektitegevuste lõpetamisele ja kokkuvõtete tegemisele, et olla 17. veebruaril valmis aru andma kogu selle huvitava ja omamoodi ka keerulise perioodi kohta.

 

Kokkuvõtte koostas
Enela Kase -Tonna
0 Comments

Kogemuspäev Koidula koolis

1/19/2016

0 Comments

 
Kogemuspäev – kogemuste vahetamise ja jagamise päev
 
7. detsembril 2015 saime uues Koidula Gümnaasiumi hoones kokku kõigi projektikoolide meeskondadega, et anda ülevaade ja teha vahekokkuvõtted projektide senisestest tegevustest.
Meid kõiki tervitas Pärnu linna poolt härra Haugas, uudistama ja kuulama olid tulnud ka projekti partnerite HITSA ja Tartu Ülikooli esindajad.
Kõikidele koolimeeskondadele oli aega antud 20 minutit ning ettekanne tuli teha projektiveebi ja blogi põhjal. Oli huvitav vaadata ja kuulata, kuidas koolides digipööre on tuure üles võtnud. Kõikidest esitustest jäi kõlama positiivne noot – õpetajad ja õpilased on suure huvi ja entusiasmiga digipöördesse sukeldunud!
Lisaks 8-le projektikoolile osales sellel kogemuspäeval veel Mai kool, kes just oli edukalt lõpetanud Samsungi digipöörde projekti. Mai kooli esindajad andsid huvitava ülevaate projekti tegevustest ja saavutustest.
Meie kooli meeskond sai sellel kohtumisel jälle ühe uue kogemuse võrra rikkamaks – esinemine nii suurele auditooriumile oli meie õpetajatele esmane kogemus ja hea on tõdeda, et see meil ka õnnestus!
Tõelise üllatusena tuli järgmisel päeval uudis, et meie esinemised kõik salvestati ning meil on võimalus kõiki neid veelkord vaadata/kuulata aadressil http://www.ustream.tv/recorded/79317436 (oli saadaval umbes 3 nädalat).
 
Kokkuvõtte koostas
Enela Kase-Tonna
0 Comments

Kinobussi koolitus

11/28/2015

0 Comments

 
Uued oskused ja uus vaatenurk KINOBUSSI abiga
 
Teisipäeval 24. novembril kell 10.00 saabus meie majja koolitaja Mikk Rand. Kuna meie digiprojekti üheks lõpp-produktiks saab olema kooli tutvustav video, siis alustasime läbirääkimisi kinobussi meeskonnaga juba kevadel. Koolituse eesmärgiks seadsime videoklippide erinevate tegemisvõimaluste ja video montaažiprotsessiga  tutvumise.
Meie päev algas uute äppidega Stop Motion Studio ja Animation Desk tegelemisega. Stop Motion Studio äpp võimaldab videoklippe teha pildistatud fotoseeriatest. Seal on võimalusi lisaks fotode vahetumise ajale lisada juurde ka teksti või heli. See äpp sobibki just lühemate, (kuni10 fotovõtet) videoklippide tegemiseks, mille abil näidata mingit kindlat tegevust. Animation Desk abil saab videoklippe teha kohe rakenduses joonistamise abil. Proovisime ka ise neid äppe koolitaja juhendamisel. Loomulikult peame neid äppe igaüks iseseisvalt proovima, et nende kõiki võimalusi avastada ja rakendama õppida.
Selgus, et neid rakendusi on olemas ka arvutitele, kuid neid toetab vaid operatsioonisüsteem Windows 10.
Päeva teises pooles sukeldusime montaažimaailma avarustesse. Koolitaja Mikk Rand alustas eesmärkide seadmise vajalikkuse selgitamisest. Panime tahvlile kirja põhipunktid, mida töö planeerimisel kindlasti tuleb silmas pidada – Mida? Milleks? Kellele? Meie oma õpetajatega
olime koolitusepäevaks juba nendele küsimustele vastata püüdnud ja vastavalt sellele ka pildiseeriad välja valinud. Arutelu käigus selgus, et soovime saada emotsiaonaalse sisuga videot, mis annaks üheaegselt edasi infot meie kooli kohta ja nende tegevuste kohta, mida me õpilastega teeme nii koolis õppetöö käigus kui ka väljaspool koolimaja. Nüüd tuli meil oma pilte veelkord uue pilguga vaadata ja mõtestada. Selleks jagas koolitaja meid kolme rühma, meie ise jagasime oma pildiseeria kolmeks. Järgnevalt toimus ajurünnak teemal „emotsionaalsed pealkirjad“ ehk iga grupp vaatas läbi oma pildiseeria ja mõtles neile juurde pealkirjad, mis iseloomustavad meid ja meie tegevusi kõige paremini.
Selle tegevuse käigus hakkasime oma pilte nägema hoopis teise nurga alt – mõistsime, et peame oma pildid selliselt rühmitama, et tuleks välja just see positiivne emotsioon, mida me soovime selle videoga vaatajale edastada!
Koolituspäeva viimases osas saime näpunäiteid selle kohta, kuidas helifaili ja pilte videoks kokku monteerida. Helifailide lõikamise võimalusi näitas koolitaja meile prgrammi Adobe Primer  abil. Sama tööd saab teha programmiga Sony Vegas. Neid programme on ka tasuta allalaadimisvõimalustega. Helifaili ja piltide rütmi seadmist ja videoks monteerimist on samuti võimalik teha vabavaraliste rakendustega – üks võimalikest on Windows Movie Maker.
Koolituspäeva lõpuks tõdesime koos koolitajaga, et aega nappis aga hädavajaliku info ja esialgsed oskused me siiski saime. Need tunnid olid töised ja meeleolukad, täis huumorit ja sisukat koostööd. Nüüd seisab meil ees suur töö video lõplikuks kokku monteerimiseks.
 
Koolituspäeva kokkuvõtte koostas
Enela Kase-Tonna

0 Comments

Uus sisekoolitus ootamas

11/19/2015

0 Comments

 
Ettevalmistused KINOBUSSI tulekuks tehtud!
 
Esmaspäeval 16. novembril kogunesid õpetajad selleks, et lõplikult enne kinobussi koolitaja
tulekut üle vaadata ja kinnitada video jaoks pildivalik, mõelda kasutatavatele subtiitritele ja
valida välja salvestatud helifailidest sobiv koolilaulu esitus.
Piltide tegemise ja valiku protsessis põrkusime kokku olukordadega,  mida ette ei osanud
näha. Piltide tegemisel saime õppetunni, et tuleb teha üsna palju pilte valitud objektist, et
lõpuks leida see üks ja õige. Piltide valikul saime tunda emotsiooni, et väga raske on loobuda
isiklikult tehtud piltidest. Ühiselt tehtud valikud oli vaja mitu korda koos üle vaadata – võtta
maha need, mis ikkagi ei sobi ja juurde lisada pilte, mis meie kooli veel rohkem tutvustaksid.
Meie kõigi suure töö tulemusena on nüüd olemas 66. pildist  koosnev järjestatud
pildiseeria
.

Et video vaatajale oleks meie pildivalik arusaadav, siis oli meil plaanitud piltidele lisada
selgitav tekst ehk subtiitrid. Seda oli võimalik teha alles siis, kui lõplik pildivalik olemas.
Nüüd pildivalikut koos vaadates leidsime ühise arutelu tulemusena sobivad subtiitrid,
arutasime ka video alguse ja lõputiitrite võimalikke variante. Meiepoolne esialgne subtiitrite
valik on tehtud,
video alguse ja lõpu kohta loodame abi saada koolitajalt.
Kõige viimasena oli meil vaja läbi kuulata helifailide salvestuste esmasest valikust saadud 6
koolilaulu  ja nendest valida video taustaks sobiv esitus. 30. oktoobril toimunud
koolilaulu salvestamisel  kasutasime 3-e tahvelarvutit ja diktofoni. Nendest salvestustes
valikute tegemisel lähtusime põhimõttest, et oleks vähem taustamüra ja selgelt kuulda laste
laulu. Lõpuks valisime välja salvestuse, millel muusikaõpetaja saadab laste laulu ainult
kitarriga
.

Nüüd võime rahuliku südamega oodata 24. novembril saabuvat koolituspäeva, kus 
KINOBUSSI koolitaja õpetab meile montaaživõtteid ja annab soovitusi.
Oleme omalt poolt teinud kõik vajalikud ettevalmistused ja loodame sellelt
koolituspäevalt saada palju häid ideid ja teadmisi!


Kokkuvõtte pani kirja
Enela Kase-Tonna

0 Comments

Lõppes HITSA sisekoolitus

11/17/2015

0 Comments

 
HITSA lõppenud aga õppimine jätkub
 
Eelmise nädala esmaspäeval 9. novembril võisid kõik HITSA sisekoolitusel osalenud õpetajad leida oma mailipostkastist Kooliveebilt saadetud kirja. Selles teatati, et oleme kursuse edukalt lõpetanud. PALJU ÕNNE MEILE KÕIGILE!
Nüüd kursuse käigule tagasi vaadates võib öelda, et olime kõik tublid ja täitsime kursusel nõutud eesmärgid. Hinnalisem on aga koolituse käigus saadud kogemus, et koostöös peitub jõud. Saime üheskoos üle nii mõnestki esmapilgul ületamatust raskusest!
Selle koolituse käigus tuletasime meelde juba tuntud tõdesid HEV õpilase kohta ja omandasime ka uusi teadmisi. Tutvusime paljude uute digikeskkondadega, mida saame edukalt oma igapäevatöös rakendada.
Suurt elevust ja ahha! effekti tekitasid meis õppe- eesmärgilised äpid. Nii mõnedki meist puutusid nendega kokku esmakordselt -  aga nüüd võib öelda, et digipööre on meid tõeliselt oma haardesse tõmmanud!
Muidugi ei tähenda koolituse lõpp seda, et nüüd olemegi targad valmis vaid nüüd tuleb kõikide uute keskkondadega „sinasõbraks“ saada ehk ÕPPIMINE JÄTKUB.
 
Kokkuvõtte koostas
Enela Kase-Tonna

0 Comments

Kolmas ühine koolituspäev

11/15/2015

0 Comments

 
Saimegi hakkama!
 
Kolmapäeval 11.novembril 2015 toimus Pärnu Raeküla koolis Pärnu linna Digipöörde 3. ühiskoolituspäev.

Koolituspäeva ühises osas koolitas meid esmalt Sisuloome koostamise ja kasutamise osas Mario Mäeots TÜ Haridustehnoloogiakeskusest. Selle ettekande ajal olime rõõmsalt üllatunud, et peaaegu kõik mainitud digikeskkonnad olid meile tuttavad! Ja seda seetõttu, et lõpusirgele jõudnud HITSA sisekoolituse käigus tutvusime ja õppisime kasutama just neid 
keskkondi. Eriti olime aga vaimustuses sellest, et selline noor ja hakkaja mees tegutseb lisaks ka tegevõpetajana koolis.

Teisena tutvustati uut  e- kooli keskkonda Stuudium. Sellest olid huvitatud kõik osalejad, sest uus keskkond võimaldab rakendada praegu hariduses väga aktuaalset teemat  - kujundav hindamine. Ja meie oma koolis tegelemegi ainult kujundava hindamisega.

Töötubade
korraldamine oli seekord Raeküla kooli ja meie kooli ülesanne.
See oli nüüd see osa, mille pärast me oma koolis projekti algusest peale veidi mures olime.
Meiepoolne mure seisnes selles, kas suudame pakkuda teistele koolidele midagi uut - midagi sellist, millega nad varem kokku pole puutunud. Jõudsime arusaamisele, et kuna me olemegi teistest Pärnu linna koolidest erinevad oma HEV (toimetuleku- ja hooldusõpet vajavate) õpilaste tõttu, siis kõik see mida me teeme ongi teiste jaoks uus ja huvitav kogemus.
Koolituspäeva lähenedes hakkasid selguma ka töötubade teemad ja koolituspäevaks olime jõudnud välja töötada lausa 3 töötuba – Animatstiooni töötuba (juhendaja klassiõpetaja Marika Heindla), alternatiivkommunikatsiooni töötuba (juhendajad klassiõpetaja Raili Hiiesalu ja direktor Marju Trumsi) ja arendavate äppide töötuba (juhendajad klassiõpetaja Ilme Reimand ja arvutiõpetaja Enela Kase-Tonna).

Töötubade läbiviimine andis meile kõigile arusaama, et digipöörde käigus oleme saanud juurde hulga teadmisi ja enesekindlust!

 
Kokkuvõtte pani kirja
Enela Kase-Tonna
 

0 Comments

Planeerimine ja tegelikkus

11/10/2015

0 Comments

 
Planeerimine ja tegelikkus.
 
Et planeerimine ja tegelikkus alati kokku ei lähe, sellest oleme nüüd kõik projekti käigus aru saanud.
Töö käigus toimunud ajalised muudatused on seotud nii helifailide kui ka pildivalikutega.
Helifaili töötuba 26. oktoobril asendus 30.oktoobril toimunud koolilaulu lindistamisega.
Pildivaliku jaoks lisandus õpetajatele kokkusaamine 2. novembril. Nimelt oli vaja veelkord koos üle vaadata video jaoks tehtud pildid. Selle 2 tunni jooksul saime lõpuks välja valitud kõigi jaoks sobivad pildid. Neid on ikkagi veel palju, sest etteantud koolilaulu aeg seab meile piltide arvu piirangud. Nüüd jäi veel 2 nädalat aega mõelda, millised pildid ikkagi veel tuleb valikust välja jätta!
Ka projektimeeskond on koos istunud rohkem kui algselt planeeritud sai. 5. novembril järjestasime ja nummerdasime õpetajate poolt valitud pildimaterjali. 29. oktoobril ja 9.novembril istusime koos seoses 11. novembril toimuva projektikoolide ühiskoolituse töötubade läbiviimisega.
Seega võib öelda, et planeerimine on vajalik aga tegelikkus paneb asjad omasoodu liikuma!
 
Kokkuvõtte pani kirja
Enela Kase-Tonna

0 Comments

Koolilaulu lindistamine

11/10/2015

0 Comments

 
Koolilaulu lindistamine tahvelarvutiga
 
Meie kooli video taustalauluks otsustasime valida meie oma kooli laulu Väike Lill. Selle viisi ja sõnade autor on muusikaõpetaja Kairi Kuusk.
Kuna video loomiseks oleme siiani kasutanud tahvelarvuteid, siis otsustasime ka laulu lindistada tahvelarvutitega.
30.oktoobril 2015 kogunesime õpilastega kooli saali. Meie muusikaõpetaja Olavi Kõrre oli välja valinud ka pillid – õpetaja ise mängis kitarri, basskitarri mängis õpilane Kristo, ksülofoni mängis õpilane Daniil ja rütmipille mängisid hooldusklassi õpilased. Teised õpilased, õpetajad Marika ja Ilme ning õpetaja abi Maaja olid lauljate rollis.
Proovisime laulda nii kõikide pillide saatel kui ka ainult õpetaja enda kitarri saatel. Tulemuseks on kaks lauluvarianti, mida saame nüüd kasutada oma video taustalauluks.

Kirja pani
Enela Kase-Tonna

0 Comments
<<Previous

    Tere kõigile!
    Olete jõudnud Toimetulekukooli digiprojekti blogilehele.

    Write something about yourself. No need to be fancy, just an overview.

    Archives

    February 2016
    January 2016
    November 2015
    October 2015

    Categories

    All

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.